WTO eng укр
Архів
Загрузка календаря...
Home
пошук »

РОСІЯ ХОЧЕ ВІД СОТ ВЗАЄМНОСТІ

03.09.08 | інтерв'ю

Директор департаменту торгових переговорів російського міністерства економічного розвитку Максим Медведков у стислому інтерв’ю намагається пояснити, які саме домовленості збирається призупинити Росія, наскільки це може загальмувати її вступ, і кому в Росії потрібен СОТ.

Виконання яких саме зобов’язань збирається перервати Росія?

Ми аналізуємо ті зобов’язання, які ми виконуємо до приєднання Росії до СОТ. Питання про ті зобов’язання, які ми домовилися з партнерами виконувати з дати приєднання, зараз не обговорюється.

Чи актуальна попередня оцінка втрат Росії від не вступу в СОТ?

Останнє оцінювання ми робили 2004 року. Зараз ситуація змінилася – багато російських компаній відтоді зробилися глобальними гравцями на ринках, тому, принаймні теоретично, втрати від неучасті в СОТ, ймовірно, зростають. Однак, неучасть у СОТ у деяких випадках дає й плюси.

Чи можна сказати, що металурги, які більше за інших переймались членством Росії в СОТ, досягли свого й поза СОТ, а інших лобістів серед представників галузей не залишилось?

Бізнес у цілому висловлюється за членство Росії в СОТ – на вигідних для нас умовах. Тому завершальний етап переговорів йде нелегко. Участь у СОТ надасть бізнесу довготермінові переваги – тому що будь-які правила гри кращі, ніж гра без правил.

Чи є вірогідність того, що доведеться переукладати договори з низкою країн? З якими?

Ми зараза аналізуємо домовленості з окремими країнами, за якими Росія виконує зобов’язання вже до приєднання. Можливо, запропонуємо партнерам переглянути ті з них, за якими такі зобов’язання для нас невигідні, бо вони не компенсуються вигодами участі в СОТ – хоча, коли ми домовлялися про такі зобов’язання, були обіцянки, що вступ відбудеться швидко. Які саме угоди будуть переглянуті – вирішить уряд.

Яка реакція на заяви перших осіб держави у штаб-квартирі в Женеві?

Женева поки у відпустках. Дізнаємося у середині вересня, коли відбудеться черговий раунд багатосторонніх консультацій. Однак я не думаю, що наші пропозиції стануть для когось сюрпризом. Обіцянки треба виконувати. Та якщо обіцянки, які дали нам, не виконуються, ми теж отримуємо свободу маневру. Вся логіка СОТ побудована на взаємності. Ми, власне, і пропонуємо взаємність.

Чи зможе бізнес скористатися несподіваною паузою у кілька років для адаптації до правил СОТ?

Бізнес уже давно адаптований до правил СОТ, бо вже кілька років працює у російському правовому середовищі, побудованому на основі правил СОТ. Та хоч там як, я б не став говорити про паузу у кілька років.

читайте також
Jungle development Copyright © www.wto.in.ua, 2007