WTO eng укр
Архів
Загрузка календаря...
Home
пошук »

ДОСЬКИЙ РАУНД: «ОСОБЛИВА ПОДЯКА Й ЗАХОПЛЕННЯ ВАМ, ПАСКАЛЮ»

04.08.08

Промова посла С’юзан Шваб, торгового представника США, перед Комітетом з торговельних переговорів СОТ

Женева, 30 червня 2008 року

Як слушно зауважив Паскаль, зараз час не для довгих промов, а радше для роздумів. Не на часі й взаємні нарікання, натомість потрібно конструктивне скерування. Тому я говоритиму сьогодні стисло.

Я б хотіла почати з глибокої подяки Паскалю Ламі, Брюсу Ґосперу, Кроуфорду Фолкенеру і Дону Стефенсону [1] за їхні невтомні зусилля особливо, протягом останніх десяти днів, і довгі ночі напруженої праці. Ми б не просунулися так я далеко, якби не їхня наполегливість, терпіння й відданість. Але особлива подяка й захоплення вам, Паскалю. І на посаді комісара ЄС з торгівлі, і як генеральний директор [СОТ], ви були рушійною силою і головним конструктором цих переговорів від самого початку. Я певна, що ви й далі докладатимете свою енергію та найліпші якості заради служіння цій справі, коли ми разом визначимо напрямок її подальшого розвитку.

Я хочу також подякувати багатьом людям у Секретаріаті СОТ, які підтримували перебіг переговорів своїми організаційними зусиллями, перекладом, бездоганним матеріально-технічним забезпеченням та виконанням інших численних функцій, які потрібні для проведення такого заходу, і які ми зазвичай не помічаємо. Ці уміння й організованість були особливо незамінними протягом останніх тижнів нашої інтенсивної роботи.

Я також хотіла б відзначити багатьох моїх колег та їхні команди зі столиць і представництв тут у Женеві, зусилля, яких вони доклали, до розв’язання дуже важких проблем у нашій спробу просунути переговори вперед. Разом ми домоглися надзвичайного поступу. Те, що ми не досягли мети, стало для кожного з нас і для наших співгромадян удома глибоким розчаруванням. Заглядаючи уперед, нам доведеться визначити, як найкраще зібрати уламки і рухатися в СОТ далі. І з цього погляду, дозвольте мені запевнити наших партнерів і вас, Паскалю, що те, що США виклали на стіл переговорів, залишається на столі.

У наступні тижні й місяці буде, звичайно, зроблено чимало спроб розібратися у цьому процесі: чи могли б ми досягти успіху, якби події розгорталися інакше у той чи інший спосіб? Завжди є можливість для поліпшення, коли йдеться про організацію процесу. Та не можна забувати про суть. Труднощі, на які ми наразилися в останні десять днів, пов’язані не з процесом, а зі змістом. Ми наразилися на дуже важкі й складні проблеми життєвого значення для членів СОТ, які не піддаються традиційним способам розв’язання шляхом часткових взаємних поступок або знаходження «найменшого спільного знаменника». Щоб знову досягти успіху в перемовинах, нам треба добре подумати, як приступитися до розв’язання цих проблем.

Насамкінець, дозвольте мені запевнити усіх у цій залі, що Сполучені Штати ні на хвилину не піддають сумніву багатосторонні переговори чи місію СОТ, як фундаменту багатосторонньої торговельної системи, базованої на правилах. Ніхто з нас не може собі дозволити ні на йоту применшити роль цієї організації, як хранителя торговельної системи, яка поступово лібералізується, спираючись на принципи недискримінації та справедливих правил гри для всіх. Вона також відіграє провідну роль у наших намаганнях дедалі більше долучати країни, що розвиваються, до світової економіки на таких засадах, які дозволили б їм повною мірою скористатися з переваг міжнародної торгівлі.

Паскалю, ще раз, дякую за чудове керування. Коли ми рушимо далі, ви можете розраховувати на нашу цілковиту підтримку.

Дякую.

[1] Відповідно: генеральний директор СОТ, голова Генеральної ради, голови переговірних груп з сільського господарства і з доступу до ринків промислових товарів.


читайте також
Jungle development Copyright © www.wto.in.ua, 2007