WTO eng укр
Архів
Загрузка календаря...
Home
пошук »

НАЙВАЖЛИВІША З МОЇХ НЕЗАВЕРШЕНИХ СПРАВ – ЦЕ ВСТУП РОСІЇ В СОТ

23.10.07

Сказав колишній міністр економічного розвитку й торгівлі Російської Федерації Герман Греф в інтерв’ю журналу «Експерт». Г. Греф очолював міністерство упродовж семи з половиною років, у вересні разом з урядом його відправили у відставку. Пропонуємо ту частину інтерв’ю, де йдеться про вступ у СОТ, який дозволить Росії, на думку колишнього міністра, проводити агресивну зовнішньоекономічну політику.

 «Експерт»: За сім з половиною років на чолі міністерства, що ви встигли і що не встигли зробити з задуманого?

Герман Греф: Найважливіша з моїх незавершених справ – це вступ Росії в СОТ. Девяносто з лишком відсоктів роботи зроблено, залишився останній крок, і він потребує сьогодні дуже великих зусиль. Я думаю, що уряд зробить усе для того, щоб довести цю роботу до кінця.

Вступ у СОТ – це історичний крок для Росії, він міняє статус країни. Сьогодні у нас немає можливості проводити активну агресивну зовнішньоекономічну політику. СОТ відкриває таку можливість. Про що я? Це підтримка наших компаній, усунення усіх дискримінацій як товарного плану, так і інвестиційного, і звісно ж, створення нових реґіональних торгових економічниї союзів.

Цей надзвичайно важливий крок треба зробити у найближчі півроку, і можливості для цього всі є. Потрібна тільки політична воля всередині країни. Я переконаний, що серйозних зовнішніх стримувачів у нас не залишилось.

«Е.»: Але ж вступ у СОТ означатиме для Росії втрату значущих важелів захисту у зовнішній торгівлі?

Г. Г.: Ні. Весь арсенал захисних заходів держава може використовувати в рамках СОТ.

«Е.»: Це залежно від того, на яких засадах вступимо…

Г. Г.: Засади нашого вступу сьогодні вже фактично цілковито визначені. У нас залишились переговори з однією країною – Саудівською Аравією, вони на стадії завершення. І у нас фактично, залишилось два запитання: одне – з США, яке ми в останній тиждень моєї роботи майже узгодили; і одне – з ЄС – це експортні мита на деревину. Все. Усі інші проблеми радше технічні. Є ще одне політичне питання – рівень підтримки сільського господарства.

«Е.»: А Грузія?

Г. Г.: З Грузією, як ви знаєте, у нас протокол підписаний, і питання стоїть так: або знаходження компромісу з грузинською стороною або розв’язання цього питання, скажімо так, юридичними методами.

Шока від вступу в СОТ жодного не буде. Дивіться, зміцнення рубля за останні сім років у нас відбувалось середніми темпами до десяти відсотків на рік. Це еквівалентно тому, що ми щороку знижуємо на десять відсотків імпортне мито на всі товари. І нічого не сталося! А ми з вами сперечаємося – на три відсотки мито нижчим буде чи на два відсотки вищим.

«Е.»: Але ж є такі кон’юнктурні речі, які зазвичай розрулюють митами – на кшталт обговорюваних експортних мит на зерно чи мита на круглий ліс.

Г. Г.: СОТ не забороняє використовувати такі важелі як тимчасові захисні заходи.

«Е.»: Які плюси від вступу в СОТ з’являться, скажімо, для металургів?

Г. Г.: Яка у металургів найголовніша проблема у зовнішній торгівлі? У тому, що європейські регуляторні органи беруть, як правило, так звані, сурогатні ціни на електрику, а не ті, що в нас реально діють. І на підставі цього виставляють дуже високий митний бар’єр. Якщо ми стаємо членами СОТ, ця можливість у наших контрагентів зникає, вони зобов’язані будуть оперувати лише нашими внутрішніми реальними цінами. Антидемпінгове розслідування може проводитись на підставі собівартості тільки конкретного підприємства.

«Е.»: А по страхуванню чи не занадто ми відкрились?

Г. Г.: Ми з усіх боків зважили – жодної проблеми взагалі немає. Сьогодні російський страховий ринок – це ринок фактично перестрахування. Утримання ризиків всередині країни дуже мале Перестрахувальних компаній таких глобальних, які могли б нести на собі великий обсяг ризиків, в країні не існує, і всі страхові премії у нас однаково, як правило, мають транскордонний характер. Ми вийшли на прийнятні домовленості, узгоджені зі страховими компаніями, які, на мій погляд, повною мірою дають можливість присутності тут іноземних компаній і розвитку нашого національного страхового бізнесу.

читайте також
Jungle development Copyright © www.wto.in.ua, 2007