WTO eng укр
Архів
Загрузка календаря...
Home
пошук »

У МИТНОМУ СОЮЗІ ВПОСЛІДЖУЮТЬ КАЗАХСЬКУ ГОРІЛКУ

17.01.13

Росія та Білорусь ускладнили Казахстану процес експорту алкогольної продукції, – заявив президент асоціації КАЗАЛКО Аміржан Калієв, закидаючи російській владі несправедливе ставлення до Казахстану як до члена Митного союзу.

За його словами, з 1 січня 2013 року в Росії набув чинності закон про те, що всі транспортні засоби, що перевозять спирт і алкогольну продукцію міцніше 25 градусів, повинні мати спеціальну ліцензію на перевезення. «Виходить, що цього року наші транспортні засоби, що перевозять таку продукцію, не можуть заїхати на територію Росії. Тобто на кордоні ми повинні знайти їхній транспорт, який має таку ліцензію, і перевантажити товар. Це додаткові витрати, додатковий клопіт і марнування часу», – заявив Калієв.

Експерт пояснює, що Росія зробила це для захисту свого ринку, але щодо Казахстану, як учасника Митного союзу, на його думку, це – несправедливо. «Якщо вони такі норми впроваджують, то мали передбачити шляхи отримання ліцензії для казахстанських транспортних засобів. Але це питання досі не вирішене. Наші власники-перевізники не знають, як отримати цю ліцензію. Механізм ще не відпрацьовано», – уточнив Калієв.

З цією проблемою асоціація КАЗАЛКО вже зверталася до російської сторони і в Євразійську економічну комісію, але жодних рішень поки не дочекалась. Крім того, Калієв відзначає, що зі свого боку Казахстан приймає російські хури з алкогольною продукцією безперешкодно.

«З початку функціонування МС Казахстан зняв усі бар’єри на ввезення алкогольної продукції з Росії і Білорусі. Але минуло три роки, а Росія нам відкрила свій ринок не повністю». Іншим серйозним бар'єром, за його словами, є забезпечувальний платіж у розмірі 420 рублів(2 тисячі тенге) на літр горілки, який повинен вносити Казахстан при експорті своєї продукції в Росію.

«Три чверті забезпечувального платежу – це митні збори, яких між нами бути не повинно. Ось приміром, якщо ми на мільйон тенге завозимо продукцію в Росію, то на 3,5 мільйони ми повинні заплатити забезпечувальний платіж. Потім, через деякий час, 7-8 місяців, вони обіцяють повернути ці гроші. Але ж це – живі гроші, не кожне підприємство може собі таке дозволити», – пояснює Калієв.

Ситуація з Білоруссю, за його даними, ще гірша. «У Білорусі взагалі державна монополія на виробництво міцної алкогольної продукції. Ми туди не то що хури, ба й ящик горілки завезти не можемо. Ми обурені такою ситуацією і ставимо ці питання перед Євразійською економічною комісією, а також перед російською та білоруською сторонами», – підсумовує експерт.

читайте також




Jungle development Copyright © www.wto.in.ua, 2007