WTO eng укр
Архів
Загрузка календаря...
Home
пошук »

ЗАХИСНА МЕРЕЖА ВЕТЕРИНАРНОГО ТА КАРАНТИННОГО КОНТРОЛЮ

10.12.07

Міністерство аграрної політики разом з Міжнародним банком реконструкції та розвитку працюватимуть над спільним проектом «Розвиток конкурентоспроможності сільського господарства та безпеки харчових продуктів: модернізація мережі ветеринарних і карантинних лабораторій та лабораторії Національного аграрного університету». Цю ініціативу підтримав уряд розпорядженням № 1089-р від 5 грудня.

Реалізація проекту дасть змогу модернізувати систему контролю за безпечністю харчових продуктів вітчизняного та імпортного виробництва згідно з санітарними та фітосанітарними вимогами Євросоюзу і СОТ. Для цього буде придбано сучасне обладнання для п’ятнадцяти обласних державних ветеринарних лабораторій і семи фітосанітарних лабораторій та проведене навчання працівників цих установ. Після модернізації лабораторій вони дістануть міжнародну акредитацію.

Очікуваними наслідками є максимальне обмеження кількості недоброякісної продукції, що потрапляє на ринки України з-за кордону та зменшення рекламацій (скарг із подальшим відшкодуванням) на українську рослинну продукцію з боку іноземних держав.

Проект передбачається реалізовувати впродовж 18 місяців у 15 регіонах України. Вибір лабораторій залежав від їх географічного розташування по периметру України та на важливих перетинах, де сконцентровано найбільше вітчизняних підприємств з вирощування тварин і переробці тваринницької продукції. Завдяки цій мережі контролю територія розповсюдження карантинних хвороб має зменшитися майже вдвічі – з 19,6 тис. га до 10 тис. га.

Оскільки державні лабораторії ветеринарної медицини будуть здатні визначати всі необхідні показники безпеки в необроблених харчових продуктах підтверджувальними методами (це не менше 200 показників), зменшаться витрати державного бюджету на такі дослідження, що на сьогодні вимушено проводяться за кордоном.

Реалізація проекту посилить контроль за ввезеними в Україну продуктами та вітчизняною продукцією. Це сприятиме збільшенню експорту до інших країн, зокрема ЄС, та зростанню надходжень до державного бюджету.

читайте також
Jungle development Copyright © www.wto.in.ua, 2007