WTO eng укр
Архів
Загрузка календаря...
Home
пошук »

АРСЕНІЙ ЯЦЕНЮК ПІДТВЕРДИВ ПІДПИСАННЯ ПРОТОКОЛУ МІЖ УКРАЇНОЮ І КИРГИЗСТАНОМ

15.11.07

Пізно ввечері 13 листопада (за київським часом) про успіх української делегації в Бішкеку повідомив Президент України Віктор Ющенко. Дуже хотілося почати святкувати, однак більше жодного підтвердження не лунало, ні з боку членів української делегації, ні зі сторони Бішкеку. Навіть гірше, киргизькі інформагенції повідомляли, що питання українського боргу (яке вважалося основним каменем спотикання у переговорах наших країн по двосторонньому протоколу) залишається не врегульованим.

І ось нарешті, у другій половині дня 14 листопада міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк, що безпосередньо брав участь у переговорах, остаточно підтвердив підписання двостороннього протоколу про доступ на ринки товарів та послуг між Україною і Киргизстаном: « Ми дійсно завершили переговорний процес з Киргизією, підписали двосторонній протокол про доступ на ринки товарів і послуг». Він пояснив, що не повідомляв раніше про підписання протоколу, бо не хотів забігати наперед.

Арсеній Яценюк не став розголошувати подробиць перебігу переговорів, зазначив лише, що вони були дуже складними. "Ми з Миколою Яновичем ( першим віце-прем’єром, міністром фінансів Миколою Азаровим - ред.) втратили по декілька кілограм ваги й не спали дві ночі", - сказав він. Однак не дивлячись на пережиті труднощі, міністр закордонних справ був вочевидь задоволений. «…Останній протокол, який був надзвичайно важливим для завершення процесу зі вступу України до СОТ підписаний", - сказав він журналістам.

За його словами, наступним кроком на шляху вступу України до Світової організації торгівлі повинно бути затвердження звіту робочої групи, яке заплановане на 15 листопада. "Звіт у нас уже готовий, усі сторінки тексту практично узгоджені", - завірив Яценюк, додавши, що робоча група чекала тільки на останній протокол. Тепер цей дорогоцінний протокол знаходиться, за словами Яценюка, на руках у заступника міністра економіки Валерія Пятницького.

Відповідаючи на запитання про те, що Киргизстан однією з умов підписання протоколу висував визнання Україною державного боргу, Яценюк заявив: "Україна не визнавала й не визнає, і не визнаватиме як міждержавні борги, які були створені в 1992-1993 роках".

Сума українського боргу складала близько 27,3 млн. доларів. Протягом всього переговорного процесу Україна твердо стояла на позиції, що цей борг є не державним, а корпоративним.

Зазначимо, що 14 листопада, Кабмін України ухвалив рішення про надання Киргизстану гуманітарної допомоги на 138 млн. гривень (27,3 млн. доларів).

Як би там не було: "У нас немає перешкод, принаймні, за станом на сьогоднішній день, для того, щоб Україна до кінця поточного року стала членом СОТ", - додав міністр.

читайте також
Jungle development Copyright © www.wto.in.ua, 2007