WTO eng укр
Архів
Загрузка календаря...
Home
пошук »

ВІДСЬОГОДНІ Я МАЮ НАМІР ДІЯТИ ЩЕ АКТИВНІШЕ

29.10.07 | термінова новина

сказав на засіданні 25 жовтня голова Робочої групи з вступу України в СОТ Маріо Матус. Ця людина – незмінно приязно усміхнена, завжди врівноважена – і до сьогодні завжди активно сприяла просуванню переговорів і якнайшвидшому виконанню величезної технічної роботи, що супроводжує вступ. Пропонуємо до вашої уваги оцінку стану вступного процесу України, яку дав голова РГ перед початком жовтневого засідання.


Як ви пам’ятаєте, Секретаріат приготував перші консолідовані результати переговорів України про доступ до ринку товарів і послуг, який був переданий вам на початку травня. Відтоді Секретаріат отримав корисні технічні коментарі, які були враховані в проектах. Якщо говорити про послуги, Секретаріат контактував з Україною та зацікавленими країнами-членами, щоб розв’язати ті кілька питань, які залишались, і підготувати чистовий проект розкладу з послуг. Наразі цей процес фактично завершений і, як я розумію, з технічного погляду, ми зможемо завершити проект розкладу зобов’язань з послуг найближчим часом.

Що ж до товарів, брак позитивного поступу після нашої останньої зустрічі наразі створює серйозну проблему. Секретаріат впорядкував консолідовані зобов’язання з товарів наскільки можливо. Але на жаль, далі рухатись з технічною роботою ми поки що не можемо. Як вам добре відомо, перш ніж розповсюдити проект розкладу з товарів, треба, щоб офіційно були завершені усі двосторонні переговори.

Багато разів я користувався з нагоди цього форуму, щоб спонукати дотичні сторони завершити роботу в цій сфері. На жаль після нашої останньої зустрічі в липні змін на цьому напрямі не відбулося. Це особливо небезпечно зараз, коли цей вступ швидко наближається до завершення.

Я говорив про це раніше і знов повторюю сьогодні: якщо нинішній сумний справ невідкладно не виправити, ця організація може постати перед ситуацією, коли такий важливий вступ як цей блокується через один двосторонній протокол, який залишився непідписаний і не поданий в Секретаріат.

Зі свого боку, як голова, я намагався полегшити діалог між дотичними сторонами. Відсьогодні я маю намір діяти ще активніше, тому що як голова, я мушу це робити для вас, членів. Це мій обов’язок.

Я щиро сподіваюся, що вже дуже скоро буде знайдене взаємно прийнятне рішення і закликаю дотичні сторони задіяти для розв’язання цієї першочергової проблеми всі урядові рівні.

У цьому зв’язку мушу зауважити, що Україна підготувала звіт про стан своїх двосторонніх переговорів про доступ до ринків. На запит України цей звіт був розісланий в електронному вигляді всім членам РГ 3 жовтня.

Говорячи про розклад зобов’язань України відповідно до Угоди про інформаційні технології, я радий повідомити, що він готовий. Залишилось кілька незначних питань, але розклад буде готовий для вивіряння вже за кілька днів. Якщо все буде добре, ми зможемо передати розклад з інформаційних технологій на ухвалення в Комітет з інформаційних технологій вже наприкінці листопада. Це ще одне підтвердження того, що йдеться про фінальну гру цього вступного процесу. І це нам додаткове нагадування, що ми дістались такого етапу, коли вже не можна далі відкладати розв’язання проблеми єдиного двостороннього протоколу з доступу до ринку, який залишився.

читайте також
Jungle development Copyright © www.wto.in.ua, 2007