WTO eng укр
Архів
Загрузка календаря...
Home
пошук »

РОБОЧА ГРУПА ЗБЕРЕТЬСЯ 23 ЛИПНЯ. НАСТРІЙ У ВСІХ РОБОЧИЙ

09.07.07 | термінова новина

Делегація переговорників з Міністерства економіки повернулась із Женеви з новими досягненнями: зроблено ще кілька кроків до остаточного узгодження всіх позицій розкладів зобов’язань і Звіту Робочої групи із вступу України в СОТ, а також визначена дата наступної зустрічі Робочої групи – 23 липня.

Цілий день 5-го липня разом з представниками ЄС, США, Японії, Швейцарії, Норвегії, Канади, Кореї, Індії та Китаю «шліфували» розклад зобов’язань України з доступу до ринку послуг. Серйозних розбіжностей на цей момент уже практично не залишилось, чистили коми й друкарські похибки.

6-го липня провели подібні консультації щодо розкладу товарів. Участь брали ЄС, Еквадор, Канада, Хорватія і ще кілька країн. В результаті узгодили всі принципові моменти, уточнили решту питань з секторальних ініціатив.

Тим часом напружено працював Секретаріат. Слід зауважити, що в Женеві зараз взагалі «спекотно» – ні, погода, цілком помірна, кипить робота – перш, ніж піти на літні канікули, треба досягти прориву з Дохою. І з Україною. Адже так само, як і в Доському раунді, залишилось значно менше, ніж зроблено. В перерві консультацій з послуг, наша делегація зустрілась з головою РГ Маріо Матусом і директором департаменту з питань вступу Секретаріату СОТ Аріфом Хусейном. Поки повільно обертається маховик офіційної процедури (кожна узгоджена кома в розкладах і Звіті потребує ухвалення в столицях), Секретаріат оперативно збирає попередні уточнення, хоч усно, хоч телефоном – щоб встигнути якнайбільше внести в проекти документів до засідання і завершити всі узгодження безпосередньо на Робочій групі. Настрій в усіх такий, щоб завершити технічну роботу до канікул і нічого не залишати на осінь. Наші переговірники налаштовані рішуче й готуються вирушити в Женеву заздалегідь і залишитись після засідання скільки знадобиться, щоб до осені встигнути розповсюдити поміж членами остаточний проект Звіту Робочої групи.


 


На фото: представник Робочої групи від Аргентини говорить голові делегації України Валерію Пятницькому:

"Борітеся і поборете. Ми вас цілковито підтримуємо".

(Висловлення аргентинського представника може бути передано не дослівно, але суть збережена, ред.)

читайте також
Jungle development Copyright © www.wto.in.ua, 2007