WTO eng укр
Архів
Загрузка календаря...
Home
пошук »

УКРАЇНА МОЖЕ ЗНОВ СТАТИ ДЛЯ США «ВОВОЧКОЮ»

11.02.13

У рамках підготування щорічного звіту про захист прав інтелектуальної власності у торговельних партнерів США, «Спеціального 301», Міжнародний альянс інтелектуальної власності (International Intellectual Property Alliance, IIPA) рекомендував торговому представнику США визначити Україну «головною»… порушницею прав інтелектуальної власності.

У минулорічному «Спеціальному 301» Україна вже й так повернулась до здавалося б найгіршої категорії порушників, країн, які «підлягають першочерговому нагляду». Однак, подібно до дитячого анекдоту про ранжування дітей в дитсадку на «хороших», «поганих», і «Вовочку», цього року ми можемо перейти до крайньої категорії, що потягне за собою низку санкцій з боку США, зокрема, призупинення застосування генеральної системи преференцій.

« IIPA рекомендує торговому представникові США назвати Україну, найбільшою порушницею прав інтелектуальної та негайно призупинити застосування до України генеральної системи преференцій. Серед проблем в Україні – невгамовне онлайнове та масове товарне піратство, боротьба уряду з леґітимним агентством з авторських прав замість шахрайських компаній, і тотальне використання бізнесом та державними міністерствами неліцензованого програмного забезпечення. Рівень піратства і незахищеність авторських прав збільшились в Україні протягом останніх двох років», – говориться у заяві Міжнародного альянсу інтелектуальної власності.

На початку 2000-х Україна вже була «найгіршою» в «Спеціальному 301». Цей статус зняли 2005 року завдяки певним законодавчим змінам і очевидним зусиллям уряду. Та останні два роки відкинули нас на десятиліття назад.

читайте також
Jungle development Copyright © www.wto.in.ua, 2007