WTO eng укр
Архів
Загрузка календаря...
Home
пошук »

ЧИМ УКРАЇНА МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ ШВЕЙЦАРСЬКИЙ БІЗНЕС І НАВПАКИ

12.10.12 | інтерв'ю

На початку цього року Україна й Швейцарія відзначили 20-річчя дипломатичних відносин. А в червні набула чинності угода про вільну торгівлю з ЄАВТ, членом якої є Швейцарська Конфедерація. Нижче пропонуємо витяг з інтерв’ю Ігоря Діра, посла України в Швейцарії, де йдеться про торгово-економічні відносини між двома країнами.

Чим Україна може зацікавити швейцарський бізнес?

Населення нашої планети невпинно зростає. Вже зараз світ починає стикатися з проблемою нестачі продовольства. Очевидно, що Україна має потенціал не тільки задовольняти внутрішні потреби, але й експортувати чимало аграрної продукції. За минуле десятиліття кілька швейцарських фермерів відкрили для себе великі площі українського родючого чорнозему. Вражені можливістю розвивати свою справу на ділянках, що в сотні разів перевищують, ті що доступні у Швейцарії. вони з притаманною для них наполегливістю розпочали свою справу. Для українського села – це безумовний позитив, адже застосовуються новітня техніка та технології. Окрім того, не варто забувати, що Швейцарія – один з найбільших торговельних майданчиків, де працюють трейдери з усього світу.

Кілька місяців тому набрала чинність Угода "Про вільну торгівлю" між Україною та Європейською Асоціацією Вільної Торгівлі. Що вона дала Україні?

Дійсно 1 червня 2012 р. відбулася безпрецедентна подія у новітній українській історії – було створено зону вільної торгівлі з чотирма державами Західної Європи. Незважаючи на те, що жодна з країн-членів ЄАВТ – Швейцарія, Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн – не може бути віднесена до числа основних торговельних партнерів України, значне пожвавлення зовнішньоторговельного обігу, яке ми очікуємо після початку функціонування нового торговельного режиму, слугуватиме потужним сигналом для українських підприємців та наших європейських партнерів.

На прикладі Швейцарії, з моменту підписання Угоди у 2010 р. спостерігаємо значний приріст інвестицій (за 2011- перше півріччя 2012 рр. +212 млн. дол. США), яка піднялася на 10-ту сходинку у переліку країн походження інвестицій, випередивши США, Польщу та Італію. Ми маємо зруйнувати міф про неконкурентоспроможність наших товарів на ринках країн Західної та Центральної Європи.

Ви дали політичну оцінку Угоді, які зміни стосуються безпосередньо підприємців?

В першу чергу – встановлення нульових ставок митних платежів і прирівняних до них податків або їх значне скорочення на велику групу товарів українського походження при експорті до країн-членів ЄАВТ. Окрім того, сторони взяли на себе зобов’язання спростити, наскільки це можливо, процедури торгівлі товарами і пов'язаними послугами. Віднині товари українського походження вважаються товарами преференційного походження, що передбачає спрощені митні процедури.

Зменшується кількість технічних бар'єрів в торгівлі – скорочено кількість необхідних для митного оформлення документів.

Чи очікуєте ви зміну у структурі експорту?

Безумовно. Однією з цілей створення ЗВТ було збільшити експорт продукції з високою доданою вартістю. Ми маємо залишити у минулому практику вивезення сировини.

Які галузі потенційно отримують найбільше переваг у нових умовах торгівлі?

Великі перспективи мають товари деревообробної промисловості, окрема сільськогосподарська продукція, інгредієнти для косметичних виробів, легкої та хімічної промисловості.

Будь-яка ЗВТ передбачає поступки обох сторін. Чи не загрожує вона вітчизняному товаровиробникові?

Чутливі для України галузі, зокрема, в сфері перероблених продовольчих продуктів захищені перехідним періодом, як правило тривалістю 10 років. Цього часу має бути достатньо щоб оптимізувати виробництво та на рівних конкурувати з імпортом. Окремі позиції повістю вилучені з Угоди.

читайте також
Jungle development Copyright © www.wto.in.ua, 2007