WTO eng укр
Архів
Загрузка календаря...
Home
пошук »

ЗАММІНІСТРА РОЗПОВІВ ПРО АГРАРНІ ПОСТУПКИ ЄС

05.10.11

В інтерв’ю «Радіо Свобода» перший заступник міністра агрополітики та продовольства Микола Безуглий детально розповів про домовленості щодо торгівлі сільськогосподарськими товарами, досягнуті за результатами останнього раунду переговорів про зону вільної торгівлі з ЄС.

«Ми домовилися, що після підписання угоди про зону вільної торгівлі Україна зможе експортувати 2 мільйони тонн зернових. З них мільйон тонн пшениці, 650 тисяч кукурудзи і 350 тисяч тонн ячменю. Два мільйони – це не так і багато для держави. Це 8% цьогорічного експорту. Але якщо сказати, що перемови почалися з 12 тисяч тонн ячменю, а закінчилися двома мільйонами, то це, напевне, певна перемога!
Ця квота буде розвиватися в часі. Стартова квота – це 1 650 тисяч. І протягом 5 років загальний обсяг безмитної торгівлі експорту зернових з України в країни ЄС буде складати два мільйони тонн. Для нас це принципово важливо як можливість українським виробникам, зернотрейдерам працювати на європейському ринку.

Другий блок питань, який стосується продукції тваринництва. Також ми досягли певних результатів. Ми будемо продавати 40 тисяч тонн м’яса птиці. Перемови починалися з 5 тисяч тонн. З них 20 тисяч тонн – це каркасів заморожених, тобто тушок птиці, і 20 тисяч тонн м’яса птиці, яке розроблене вже. Причому друга позиція буде зростати від 16 тисяч тонн по тисячі тонн до 20 тисяч протягом найближчих 5 років.

Що стосується продукції птахівництва, то тут також ми можемо поставляти 3 тисячі тонн яйця у шкаралупці і 3 тисячі тонн продуктів переробки: меланжу, яєчних порошків, що значно більше ніж 3 тисячі сирого яйця. Причому друга позиція буде зростати від 1,5 тисячі тонн продуктів переробки яйця до 3 тисяч тонн упродовж 5 наступних років по 300 тонн кожен рік.

Також ми домовилися, що Україна зможе експортувати 40 тисяч свинини. З них 20 тисяч тонн – як чверть або півтуші, і 20 тисяч тонн свинини, яка є розроблена вже. Це непогані показники, особливо по свинині. Хоча по м’ясу птиці ми хотіли б мати показники набагато вищі.

Але як по цих квотах, так і по інших ми домовилися, що через 5 років ці квоти можуть бути переглянуті після того, як наш аграрний бізнес запрацює на ринку ЄС.

І останнє. Це те, що стосується цукру. Ми прорвалися на цукровий ринок Європи, який є одним із найбільш регульованих як у Європі, так і в усьому світі. Ми можемо продавати 30 тисяч тонн цукру і 27 тисяч патоки і сиропів, які робляться з цукру чи з продуктів, які містять цукор. У принципі, це не так і багато, але це прорив на той ринок, який є абсолютно закритим.

І останнє надзвичайно важливе. Це вже стосується не продуктів, а біопалива. Ми домовилися, що ЄС згоден буде купувати 100 тисяч тонн біоетанолу. Як правило, спирт в Україні вимірюється в декалітрах, то це сума еквівалентна 12,5 мільйонам декалітрів. Це 50% всього спирту, що зараз виробляється в Україні. Почнеться експорт з 27 тисяч тонн і упродовж 5 років буде додаватися майже по 15 тисяч тонн і дійде до 100 тисяч через 5 років.

Для нас це принципово важливо, що частину сільгосппродукції ми будемо продавати вже не сировиною (!), а у вигляді біопалива, на яке є великий попит у ЄС».

читайте також
Jungle development Copyright © www.wto.in.ua, 2007