WTO eng укр
Архів
Загрузка календаря...
Home
пошук »

КИЇВ ТА ЄРЕВАН ПОРОЗУМІЛИСЯ ЧЕРЕЗ ЖЕНЕВУ

10.12.10

Остання пропозиція Вірменії з врегулювання суперечки в СОТ щодо дискримінаційного режиму для українського тютюнового та алкогольного імпорту задовольнила українську сторону. То ж на засіданні Органу врегулювання суперечок (ОВС) 17 грудня не буде створено групу експертів з розгляду скарги України. Справу DS411 – першу суперечку за скаргою України в СОТ – закрито. Завдяки членству в СОТ і вмінню з цього скористатися.

Драматичні події розвивались у цей перший зимовий тиждень довкола справи DS411 у Києві, Женеві та Єревані. Позаяк після листопадових консультацій у Києві вірменська сторона так і не надіслала прийнятних пропозицій, 6 грудня, в останній день формування порядку денного ОВС на 17 грудня, з Мінекономіки у Представництво в Женеві пішов лист з проханням підтвердити повторний запит України щодо створення групи експертів.

Одразу після цього, 6 грудня, вірмени прокинулись і переслали в Київ виписку з рішення уряду Вірменії від 2 грудня застосувати до української алкогольної продукції режим вільної торгівлі згідно з угодою … 1996 року.

Відповідно, 7 грудня з Києва в Женеву пішов другий лист з рекомендацією зняти з порядку денного засідання ОВС питання про скликання групи експертів.

Дискримінаційний режим до імпорту української алкогольної та тютюнової продукції Єреван застосовує з 2002 року. І лише вступ України в СОТ і вміле використання механізму врегулювання суперечок СОТ дозволило нашій країні розв’язати цю проблему. Власне сам механізм і спрямований насамперед на досягнення порозуміння між країнами у двосторонніх консультаціях. Нам це вдалося. Створено прецедент. Успішний прецедент. А незабаром і головний наш торговий партнер, Росія, вступить у СОТ, ото відкриється поле для врегулювання суперечок! Цивілізовано, за правилами, а не за свавільними рішеннями.

читайте також
Jungle development Copyright © www.wto.in.ua, 2007