WTO eng укр
Архів
Загрузка календаря...
Home
пошук »

РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН ПРО ДЕРЖЗАКУПІВЛІ. РАДІТИ ЧИ ТУЖИТИ?

12.02.10

Вчора Верховна Рада несподівано швидко ухвалила багатостраждальний закон «Про здійснення державних закупівель». Від подання Кабміном у травні 2008 року законопроект зазнав понад 300 поправок, довкола нього вирували політичні пристрасті, лунали взаємні звинувачення; міжнародні установи і партнери неодноразово вказували Україні на необхідність законодавчого врегулювання державних закупівель. З огляду на це, можна погодитись, що поганий закон кращий за беззаконня. Бо закон таки поганий.

Головне юридичне управління ВР у своїх зауваженнях вказує на один з головних його недоліків – так званий «орган оскарження» при Міністерстві економіки, половину якого становлять чиновники, а другу половину – так звані незалежні експерти, призначення яких контролюють комітети ВР з питань економічної політики та з питань фінансів і банківської діяльності.

«При вирішенні питання щодо способу виконання міжнародно-правових зобов’язань законодавець насамперед має керуватися Конституцією України, якою закріплено принцип розподілу влади, за яким державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову … натомість законопроектом передбачається створення «квазідержавного» органу оскарження, який не належить до жодної гілки влади, але наділений владними повноваженнями, реалізація яких безпосередньо впливає на здійснення цивільних прав. Однак цей орган не несе майнової відповідальності за шкоду, нанесену внаслідок прийняття протиправних рішень».

Крім того, юридичне управління зауважує, що пунктом 6 статті XX Угоди СОТ про державні закупівлі (щодо якої Україна рік тому дістала статус спостерігача) передбачено, що «скарги в процесі закупівель можуть розглядатися в альтернативному порядку – судом або неупередженим та незалежним наглядовим органом» . А «пропонований спосіб одночасного розгляду скарг судовими органами та «органом оскарження» призведе до правової невизначеності та порушення прав суб’єктів закупівель» (виділення жирним і підкреслення – юридичне управління).

Це не єдине зауваження до закону, є чимало інших (читайте зауваження головного юридичного управління).

Що ж до ймовірної особистої мотивації депутатів – прибічників його ухвалення, свою версію пропонує газета «Дєло».

Фото: « Це корупція, те, що ви робите зараз», – сказав депутат Ляшко О.В. своїм колегам, які проголосували за закон «Про здійснення державних закупівель». «Зараз стає явним бажання використовувати тендерні закупівлі для наживи окремими людьми, окремими структурами. І якщо відкинути зараз риторику, а це не більш, ніж риторика, щодо боротьби з корупцією, то залишається лише одне: пошук витончених шляхів саме для корупції», – висловив свою думку про закон депутат Зарубінський О.О.

читайте також
Jungle development Copyright © www.wto.in.ua, 2007