WTO eng укр
Home
пошук »

Засідання Робочої групи

15 листопада 1993 року згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 15.09.93 №730 було створено Міжвідомчу комісію з питань приєднання України до Генеральної угоди з тарифів і торгівлі, а 30 листопада Україна подала до Секретаріату ҐАТТ офіційну заявку. Формальним початком процесу приєднання можна вважати створення 17 грудня 1993 року Робочої групи з приєднання України до ҐАТТ, яку сьогодні очолює посол Чилі в СОТ Маріо Матус (попередні голови Робочої групи: Ендрю Столер, США і Серджіо Маркі, Канада). До Робочої групи України наразі належать 42 члени СОТ (див. табл.), але їх кількість може змінюватись. Члени Робочої групи з вступу України в СОТ

(з 01.05.2004 року Естонія, Латвія, Литва, Польща, Словаччина, Словенія та Чехія, які раніше були окремими членами Робочої групи, увійшли до Європейських Співтовариств)

Аргентина

Канада

Парагвай

Австралія

Киргизстан

Перу

Бразилія

Китай

Румунія

Болгарія

Колумбія

Сальвадор

Гондурас

Республіка Корея

США

Грузія

Куба

Таїланд

Джибуті

Малайзія

Тайвань

Домініканська Республіка

Марокко

Туреччина

Еквадор

Мексика

Угорщина

Європейські Співтовариства
і держави-члени

Молдова

Уругвай

Єгипет

Монголія

Хорватія

Ізраїль

Нова Зеландія

Швейцарія

Індія

Норвегія

Шрі Ланка

Ісландія

Панама

Японія

Засідання Робочої групи є головними елементами процесу вступу в СОТ, на них підбиваються проміжні підсумки і визначається ступінь готовності кандидата. За 13 років відбулося шістнадцять офіційних засідань Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до СОТ (часом трапляються ще й неформальні засідання). Стислий звіт про те, які питання розглядалися і які рішення були ухвалені на кожному з них, наведений нижче.

Хронологія засідань

1.

27-28 лютого 1995 року

Моніторинг стану економічних реформ і процесу реформування зовнішньоторговельного режиму України відповідно до норм та принципів СОТ з огляду на Меморандум про зовнішньоторговельний режим, який Україна подала 26 липня 1994 року. Відповіді на запитання членів Робочої групи.2.


11-12 грудня 1995 року

Подальший аналіз торговельного режиму та його відповідність до норм СОТ. Вирішили проводити переговори про доступ до ринків товарів на основі запропонованої Україною Концепції трансформації тарифної системи. Україна мусить тим часом провести тарифікацію нетарифних бар'єрів у торгівлі сільськогосподарською продукцією й узгоджувати національне законодавство з вимогами угод СОТ.3.


24-25 червня 1996 року

Аналіз процесу гармонізації зовнішньоторговельного законодавства України до вимог СОТ на підставі інформаційних матеріалів та відповідей на запитання членів СОТ Графік специфічних зобов’язань України у сфері послуг треба доопрацювати. Позиція уряду України щодо вирівнювання торговельного та платіжного балансів шляхом скорочення імпорту вважається несумісною з нормами та принципами СОТ. Система нетарифного регулювання в Україні не відповідає вимогам СОТ.

Україні треба вдосконалити угоди про вільну торгівлю та промислову кооперацію в рамках в рамках СНД, які суперечить засадам недискримінаційної торгівлі системи СОТ.4.


6-7 травня 1997 року

Звіт про підсумки першого раунду переговорів про доступ до ринку товарів і послуг. Аналіз процесу узгодження системи державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності з правилами СОТ: система нетарифного регулювання імпорту в Україні непрозора, не відповідає вимогам угод СОТ. Аналіз проекту Митного кодексу України загалом оцінюється позитивно, втім є низка зауважень.

Зобов'язання України щодо узгодження системи державної підтримки АПК з вимогами Угоди про сільське господарство СОТ: Робоча група не погоджується з позицією України стосовно вибору базового періоду 1986–1990 рр.; Україна мусить відмовитися від субсидування експорту продукції АПК.5.


24-25 листопада 1997 року

Підсумки двосторонніх переговорів про доступ до ринків товарів та послуг.

Інформація про державну підтримку сільського господарства.

Огляд податкового законодавства на підставі підготовленого українською стороною Меморандуму з питань податкового законодавства. Визначили проблеми: різні ставки акцизу і ПДВ для аналогічних вітчизняних та імпортних товарів; порушення правил СОТ у законі "Про стимулювання виробництва автомобілів в Україні" (заяви делегацій ЄС та США).

Огляд режиму стандартизації та сертифікації. Визначили завдання: створити інформаційний центр стандартизації та сертифікації; вирішити питання взаємного визнання сертифікатів; узгодити систему стандартизації та сертифікації з вимогами Угоди про TБT.

Огляд системи санітарних та фітосанітарних заходів.

Позитивно сприйняли наміри України: приєднатися до Регулятивного документу в секторі телекомунікацій (Reference Paper); до 2005 року знизити до нульового рівня ставки тарифів на групу товарів, на які поширюється Угода про інформаційні технології; не застосовувати експортне субсидування сільського господарства.
Jungle development Copyright © www.wto.in.ua, 2007