WTO eng укр
Home
пошук »

Ліхтенштейн

Це він, справжній сучасний європейський князь - Ганс-Адам ІІ Ліхтенштейн, глава держави.
А це княжий замок Вадуц у столиці Ліхтенштейну місті Вадуці.
А це парламент Ліхтенштейну - ландтаґ - у повному складі, усі 25 депутатів.
Марки країни Ліхтенштейн користуються у філателістів неабиякою популярністю, бо їх (марок) мало.
А це - гірськолижний курорт у Ліхтенштейні.
Князівство Ліхтенштейн – одна з мікродержав Європи. Площа країни – 160 км 2 (площа Києва – 836 км 2), населення – близько 35 тисяч (у найменшому районі Києва, Печерському – 132 тис.). Державний устрій князівства, за офіційним визначенням: спадкова конституційна монархія на демократичних і парламентських засадах. Рівень життя – один з найвищих у світі.

Податковий рай
Закони Ліхтенштейну про банківську таємницю – серед найсуворіших, тому довгий час багато заможних європейців зберігали там свої гроші, уникаючи податків. 2000 року князівство потрапило до переліку країн, які Організація з економічної співпраці та розвитку (ОЕСР) кваліфікувала як «податковий рай», а 2002 року навіть до чорного списку «податкових раїв, які відмовляються співпрацювати».

Але скандал, який вибухнув на початку 2008 року, змусив таки князівство переглянути позицію. Німецька прокуратура й служба розвідки придбали диск, викрадений з банку «LGT», звідки довідались, що сотні німців та інших європейців тримають у банку чималі суми, про які забули повідомити податковим органам. Банк «LGT», до того ж, належить княжій сім’ї Ліхтенштейн. Ганьба! Тож у Ліхтенштейні схаменулись, зобов’язались дотримуватись стандартів ОЕСР щодо прозорості й обміну інформацією і в травні цього року державу було викреслено з чорного списку. Втілюючи обіцянку, князівство вже уклало угоди з США і Сполученим Королівством, які дозволять виявити незадекларовані й неоподатковані банківські заощадження.

Княжий дім
Князі Ліхтенштейн – одна з найстаріших вельможних австрійських родин. Вперше в документах згадується Хуґо Ліхтенштейн 1136 року. Ім’я походить від назви замку неподалік Відню.Нині державою править Ганс-Адам ІІ – 15-й князь Ліхтенштейну і перший, який народився й виріс у князівстві

.Попри ласе географічне розташування, Ліхтенштейн уже понад 200 років – незалежна держава.

Ліхтенштейн – велика торгівельна держава
Попри малі розміри й обмежені природні ресурси, Ліхтенштейн – одна з небагатьох країн світу, де зареєстрованих компаній – майже 74 тисячі – більше за кількість населення. Податки цих компаній становлять 30% бюджетних надходжень. Завдяки порівняно низьким податкам і простим правилам створення й ведення бізнесу, Ліхтенштейн розвинув успішну ліберальну економіку, з високотехнологічною промисловістю й потужним сектором фінансових послуг, переважно орієнтовану на експорт.

Експорт товарів з князівства майже удвічі перевищує імпорт. Головні статті експорту – точні прилади, електроніка, поштові марки, кераміка. Головні торговельні партнери – ЄС і Швейцарія.

Втім з Україною Ліхтенштейн також торгує: 2008 року обіг товарів між нашими країнами становив майже 4 мільйони доларів, експорт удесятеро перевищив імпорт.Jungle development Copyright © www.wto.in.ua, 2007