WTO eng укр
Архів
Загрузка календаря...
Home
пошук »

ПРОЕКТ №8053 – НЕ МОЖЕ БУТИ, АЛЕ Є

« назад

07.02.11

«Мінагропром УРСР» повертається», «вистріл впритул», «примірювання зернової монополії», «безпрецедентне законопроектне нововведення за весь час незалежності України» – ось перша реакція суспільства на зареєстрований 2 лютого у Верховній Раді законопроект №8053 про внесення змін до закону «Про державну підтримку сільського господарства України» (щодо особливостей здійснення експорту об’єктів державного цінового регулювання).

Проект впроваджує поняття «державний агент із забезпечення експорту об’єктів державного цінового регулювання» і надає йому монопольне право на експорт цих продуктів.

«Головна маса сільгосптоваровиробників насамперед зерна, у такому разі цілковито залежатимуть від державний агент із забезпечення експорту об’єктів державного цінового регулювання, його торгових планів, фінансового стану, поведінці на ринку, втратять можливість вибору покупця», – пише Українська аграрна конфедерація.

Створюючи, у такий спосіб, нездоланні перешкоди на шляху експорту сільгосппродукції, автори законопроекту проголошують метою « вирішення проблем, що перешкоджають просуванню українського сільськогосподарського товаровиробника на зовнішні ринки »!

«Учасники ринку – представники торгових компаній, виробники, експерти у своїх перших оцінках висловлюють невіру в можливість ухвалення цього проекту … через те, що він вочевидь суперечить Конституції України, антимонопольному законодавству, Господарчому кодексу та ще кільком законам України».

Втім, як сказав герой популярного сатиричного серіалу: «А коли нас це зупиняло?».

читайте також
Jungle development Copyright © www.wto.in.ua, 2007