WTO eng укр
Архів
Загрузка календаря...
Home
пошук »

ПЕРЕМОВИНИ З ЄС: СЬОГОДНІ ГОВОРИТИ ПРО ЛІБЕРАЛІЗАЦІЮ НЕЛЕГКО

« назад

28.01.09

Представницька делегація з кількох десятків чиновників Європейської Комісії прибула в Україну для проведення 5-го раунду переговорів про вільну торгівлю. З першого ж засідання у вівторок стали зрозумілими дві речі: по-перше, глобальна криза й газовий конфлікт з Росією негативно позначилися на атмосфері переговорів; по-друге, Україна не згодна грати роль школяра, що завинив, і говоритиме тільки на рівних.

Раунд відкрив голова української делегації заступник міністра економіки Валерій Пятницький. Він привітав гостей і розповів, як відбуватимуться перемовини.

Усі стурбовані
Начальник управління генерального директорату з торгівлі Єврокомісії Єва Сіновьєц багато часу на політес не гаяла (схоже, «не гаяти час» – улюблене гасло голови делегації ЄС). По кількох словах подяки пані Єва перейшла до питань, які на цьому етапі «найбільше непокоять» європейську делегацію, і попри зовнішню доброзичливість, всі присутні відчули непохитність ЄС в обстоюванні власних інтересів.

А непокоїть партнерів, зокрема, не повна взаємність з лібералізації торгівлі в пропозиціях України, а ще наші антикризові заходи, от хоча б «закон Терьохіна» про платіжний баланс. До речі, свій попсований у газових баталіях імідж Україна, мовляв, могла б покращити в рамках переговорів про вільну торгівлю…

У відвітному слові Валерій Пятницький висловив не меншу стурбованість. Україна, виявляється, з великим занепокоєнням спостерігає за мільярдними дотаціями на підтримку європейського автопрому; хотілося б також почути пояснення щодо відновлення експортних субсидій на молокопродукти, не кажучи вже про заборонні мита на наше зерно, що аж ніяк не вписується в двосторонні домовленості. Україна, як і ЄС, має право, в рамках правил СОТ, поправляти свій платіжний баланс і захищати вітчизняних товаровиробників

Будемо взаємно ввічливі
Обмін «стурбованостями» сприяв відновленню конструктивного діалогу. Єва Сіновьєц закликала зважати на болючі питання кожної з сторін, запевнила, що розуміє, за яких драматичних обставин відбуваються ці переговори, та все ж запропонувала дивитися вперед. «Ми обговорюємо стратегічну угоду, яка визначатиме двосторонні відносини в майбутньому».

Переговори триватимуть до кінця тижня у робочих групах за темами: тарифна пропозиція, права на інтелектуальну власність, конкуренція, інструменти торговельного захисту, державні закупівлі, санітарні й фітосанітарні заходи тощо.

читайте також
Jungle development Copyright © www.wto.in.ua, 2007